Kavos aparatų priežiūra

Tinkama kavos aparatų priežiūrą – pagrindinis faktorius, leidžiantis išvengti brangaus remonto

Šiame puslapyje jūs rasite naudingus patarimus, kaip tinkamai naudoti bei prižiūrėti kavos aparatus. Atminkite, jog tinkama kavos aparatų priežiūra bei tvarkingas – atsakingas jo naudojimas užtikrina daikto ilgaamžiškumą.

Turbūt visi esate girdėję liaudišką posakį “netepsi – nevažiuosi”, tas pats galioja ir kavos aparatams. Jeigu žmogus daiktą prižiūri ir juo tinkamai naudojasi, tuomet kavos aparatas veikia ilgą laiką be priekaištų, genda retai,  o jo remontas paparastai būna nesudėtingas ir nebrangus. Priešinga situacija yra pas žmones, kurie išvis nejaučia meilės technikai bei daiktams, su technika elgiasi grubiai, naudoja netvarkingai bei kartais netgi pavojingai. Tokie žmonės negali pasigirti, jog jų kavos aparatai veikia ilgai bei gerai, yra švarūs, dirba tyliai bei sklandžiai. Prasta kavos aparatų priežiūra neretai būna rimtų gedimų priežastimi.

Galite patys pabandyti nustatyti – kuriai varotojų grupei priklausote? Prižiūrintiems ir mylintiems techniką ar tiems, kurie vadovaujasi požiūriu “KAS MAN RŪPI? KOL VEIKIA, TOL VEIKIA.”

Taigi, egzistuoja tam tikra kavos aparatų priežiūra, kuri jums padės išvengti brangaus kavos aparatų remonto:

  • Neignoruokite kavos aparato rodomo pranešimo, jog reikia atlikti nukalkinimą, priešingu atveju rizikuojate kalkių nuosėdomis “užklijuoti” kavos aparato boilerį.
Kavos aparatų priežiūra

Užkalkėjęs kavos aparato boleris

užkalkėjęs kavos aparato boleris

  • Jeigu jūsų naudojamas vanduo yra kietas, atlikdami nukalkinimo operaciją atitinkamai padidinkite nukalkinamosios medžiagos kiekį vandenyje.
Kavos aparatų priežiūra

Kavos aparato boileris prieš ir po nukalkinimo

Kartą metuose atvežkite kavos aparatą meistrui – atlikti profilaktiką.

  • Kadangi tai padeda išvengti brangaus kavos aparato remonto ateityje. Profilaktikos metu puikiai matosi jau esamos probleminės vietos, o jas suremontuoti nebūna taip brangu kaip taisyti rimtus gedimus.
Kavos aparatų priežiūra

Visiškai išardytas kavos aparatas Gaggia Titanium

  • Ilgesniam laikui išvykdami iš namų, ištraukite kavos aparato šakutę iš elektros tinklo, – taip apsaugosite kavos aparato elektroninę grandinę nuo įtampos šuolių dėl žaibo iškrovos, dėl elektros linijos remonto darbų, dėl nenumatytų įtampos šuolių dėl trečiųjų asmenų veiklos.
Kavos aparatų priežiūra

Elektros šuolis tinkle

  • Jeigu kavos aparatą planuojate palikti patalpoje kurios temperatūra yra 0°C arba žemesnė, būtinai ištuštinkite jo boilerį ir vandens sistemą, priešingu atveju užšalęs ir išsiplėtęs vanduo suplėšys žarneles, vamzdelius, vožtuvus ir netgi boilerį.
Kavos aparatų priežiūra

Ledo suplėšytas varinis vamzdelis

Nesinaudokite kavos aparatu jeigu jis leidžia vandenį

  • Jeigu pastebėjote, jog kavos aparatas leidžia vandenį, po naudojimosi juo ant stalo lieka bala, tuomet nedelsdami kreipkitės į meistrą. Priešingu atveju rizikuojate sukelti kavos aparato elektros grandinėje trumpą sujungimą.
Kavos aparatų priežiūra

Vandenį leidžiantis ir korozijos pažeistas kavos aparato boileris

  • Jeigu girdite, jog kavos aparatas skleidžia keistus pašalinius garsus, nedelsdami kreipkitės į meistrą. Tai gali signalizuoti apie pavaros mechanizmo gedimą.
Kavos aparatų priežiūra

Lūžęs pavaros krumpliaratis

  • Kartą savaitėje atidarykite kavos aparato dureles ir išėmę difuzorių (kavos gaminimo mechanizmą) jį išplaukite šiltu vandeniu, tačiau nenaudokite jokio ploviklio, nes išplausite vidinių mazgų tepalą.
Kavos aparatų priežiūra

Kavos aparato BOSCH difuzorius

Kavos aparatų priežiūra

Kavos aparato DeLonghi difuzorius

  • Kartą savaitėje išplovę difuzorių, dulkių siurbliu išsiurbkite nešvarumus iš kavos aparato vidaus.
Kavos aparatų priežiūra

Nešvarumai kavos aparato BOSCH viduje

Taigi, jeigu laikysitės pagrindinių išvardintų patarimų ir užtikrinsite, jog kavos aparatų priežiūra bus tinkama, ateityje išvengsite brangaus kavos aparatų remonto. Juk geriau užbėgti rimtam gedimui už akių negu vėliau turėti rimtų problemų su kavos aparatu.

Na, o jeigu visviena jus ištiko bėda ir reikalingas kavos aparatų remontas, – kreipkitės į mane, mielai jums padėsiu.

www.KavosEkspertas.lt – tai kokybiškas kavos aparatų remontas Jūsų namams, įmonei ar biurui!
Kavos aparatų remontas, meistras Marius, mob. Tel. 8-625-35950

Elektroninis paštas – kavosekspertas@gmail.com
Prisijunkite prie manęs Facebook tinkle paspausdami LIKE/PATINKA mygtuką apsilankę šioje nuorodoje: https://www.facebook.com/kavosekspertas.lt

Dėkoju Jums, kad naudojatės mano paslaugomis, pagarbiai meistras Marius.